Haber

Üç Süper Lig hakemi UEFA’nın CORE kursuna katıldı

SporToto Muhteşem Lig hakemleri Kadir Sağlam ile Muhteşem Lig yardımcı hakemleri Ogün Kamacı ve Murat Altan, UEFA tarafından düzenlenen 56. CORE (Centre of Refereeing Excellence) kurslarına katıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) yapılan açıklamaya göre, iki etap halinde gerçekleştirilecek olan parkurun ilk etabı 21-28 Şubat tarihlerinde İsviçre’nin Nyon kentindeki UEFA Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Kursa çeşitli Avrupa ülkelerinden 8 hakem, 16 yardımcı hakem, 4 hakem antrenörü, 2 yardımcı hakem antrenörü ve 2 kondisyon antrenörü katıldı.

Kurs kapsamında hakemlere teorik ve uygulamalı oyun kuralları ile VAR eğitimleri verildi. İleri düzey hakemlik ve hakemlikte standardizasyonun amaçlandığı CORE kursunda; atletik testler, yazılı ve görsel oyun kuralları testleri, İngilizce testleri, maç analizleri, saha uygulamaları, zihinsel hazırlıklar ve tıbbi muayeneler yapıldı.

CORE kursunun ilk etabının ardından Türk hakemler, 6 aylık takip sürecinde UEFA’nın atadığı hakem antrenörleri ve kondisyon antrenörlerine gelişimlerini bildirecek ve ardından 9-13 Ekim tarihlerinde yapılacak ikinci etap kursuna katılacak. .

eruh-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu