Teknoloji

Steam’deki PlayStation Oyun Fiyatları Yakında Uçabilir

Steam mağazasındaki oyunların fiyatları kesinlikle dönemsel olarak artıyor. Bir süre önce güncel kur güncellemesine bağlı olarak zamanla bu konuda yaşanan çok üzücü gelişmeleri sizlerle paylaşacağız. Bunda tabii ki dünyadaki yüksek enflasyon neden olurken, ülkemizdeki yüksek döviz kurunun da etkisi var. Son gelişmelere bakıldığında, Steam’de PlayStation oyun fiyatlarıönemli ölçüde arttığı görülmektedir.

Japon teknoloji devi, geçtiğimiz günlerde özellikle enflasyonun yüksek olduğu ülkelerde PlayStation 5 konsolunun fiyatını artırmıştı. Şimdi oyunlar var.

Steam’deki PlayStation Oyun Fiyatları Artabilir

Ülkemizde henüz bir fiyat artışı yok ancak Arjantin, Kanada ve Japonya’nın da aralarında bulunduğu bazı ülkelerde fiyat artışı kararı alınmasının ardından sıranın ülkemize de gelip gelmeyeceği merak konusu olmaya başladı. Öyle ki God of War’ın PC versiyonu Arjantin’de %102, Kanada’da %8 ve Japonya’da %32 arttı. Hal böyle olunca Güney Amerika ülkesiyle kıyaslanabilir oranda bir artışla karşılaşabiliriz.

God of War’dan sonra benzer fiyat artışlarını Marvel’s Spider-Man Remastered ve Miles Morales, Uncharted: Legacy of Thieves Collection, Days Gone, The Last of Us Part 1 ve diğer PlayStation oyunları için görebiliriz. Örneğin The Last of Us Part 1 599 TL’ye satılıyor. Yurt dışında 59 dolar gibi bir fiyat etiketi var ve bildiğiniz üzere güncel nesil oyunlarda yetmiş dolar fiyat etiketini benimseyen firmaların ortasında Sony de yer alıyordu. Durum böyle olunca söz konusu oyunun 1000 TL’nin sonuna kadar dayanma ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Yani Steam mağazasından satın alabileceğiniz PlayStation oyunlarını imkanlarınıza göre kapmaya çalışın.

goksun-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu