Haber

AK Parti Sözcüsü Çelik Adana’da konuştu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Kandil’deki teröristler her gün ‘Tayyip Erdoğan’ın karşısındaki adayı destekliyoruz’ deyince destek açıklanan aday ve yanındaki siyasiler ‘Siz bir talipsiniz’ dediler. Terör örgütü geçsin, ‘Sizin bu konuları konuşmaya hakkınız yok. Biz normal bir siyasi mücadele veriyoruz çünkü masanın altında ortak var’ diyemiyorlar. söz konusu.

AK Parti’nin Adana Milletvekili Adayı Çelik, partisinin Karaisalı ilçesindeki seçim bürosunun açılışında vatandaşların Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileten Çelik, 14 Mayıs’tan sonra demokrasi bayramını da kutlayacaklarını söyledi.

Desteklerini her zaman hissettikleri Karaisa halkının seçimlerde bir kez daha ‘Recep Tayyip Erdoğan’ diyeceğine inandıklarını belirten Çelik, şöyle devam etti:

“Önümüzdekilerin sessizliğine dikkatinizi çekelim. Yine her gün olduğu gibi önceki gün de Kandil’deki teröristler açıklama yaptılar. ‘Recep Tayyip Erdoğan’a karşı kim varsa yanındayız. Bizde bir tane var’ dediler. Hırs, Recep Tayyip Erdoğan, AK Dediler ki, ‘Parti, Cumhur İttifakı yenilmelidir. Bunu neden istiyorlar kardeşlerim? Dün gördünüz ki Karadeniz doğalgazının ilk ateşi yakıldı. Bir önemli eşik daha atıldı. Ülkemizin tam bağımsızlığına, gücüne, refahına ve gücüne güç katmak için yola çıktılar. Tayyip Erdoğan’ın gitmesini istiyorlar. Bu projeler durdurulmalı. Tayyip Erdoğan olmasaydı bunların hiçbirini yapmazlardı. Ne bu köprüler, yollar, vatandaşlarımızın çocukları için okullar, ne fabrikalar, ne Türkiye’nin altyapısı, ne de dış politikadaki gücümüz. İzin vermezlerdi.”

Çelik, “Kandil’deki teröristler her gün ‘Tayyip Erdoğan’ın karşısındaki adayı destekliyoruz’ derken, destek açıklanan aday ve yanındaki siyasiler ‘Sen terör örgütüsün, yürü git’ diyorlar. Bu konuları konuşmaya hakları yok, biz normaliz, ‘Siyasi bir mücadele veriyoruz, çünkü masanın altında bir ortak var’ diyemiyorlar, o ortağın desteğini kaybetmemek için teröre ve teröre karşı çekimser kalıyorlar. sessiz kalır.’ ifadesini kullandı.

“Teröristlere söyleyemeyecekleri sözleri neden Cumhurbaşkanımıza söylüyorlar?”

“Teröristlere söyleyemedikleri sözleri, devletimizin başı olan, devletimizi şan ve şerefle yöneten Cumhurbaşkanımıza neden söylüyorlar?” Çelik şöyle devam etti:

“Mesele açıktır. Burada Tayyip Erdoğan ve adayları yarışmıyor. Burada Cumhurbaşkanımızın şahsında Türkiye’nin bağımsızlığı, çıkarları, KKTC çıkarları, biz bu çocuklara daha güçlü bir gelecek yaratmak istiyoruz. , Türkiye’nin engellemesi ve geride bırakması, Karaisalı’daki projeleri durdurmak şeklinde yarışan iki siyasi çizgi var ki bu yüzden Türkiye Karaisalı’da bir kez daha güçleniyor, bu çocukların geleceği daha iyi olsun, Karaisalı ve Adana daha iyi şartlara kavuşsun. Bugüne kadar yaptığımız hizmetlerin çoğalması, güçlenmesi ve daha ileri adımlar atması için ‘Recep Tayyip Erdoğan’ diyoruz.”

Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cuma günü kentte düzenleyeceği mitinge herkesi beklediklerini bildirdi.

“İradenizi ikiye bölmek istiyorlar”

“Karaisalı ve çevresinde bir şeyler duyuyorum.” Çelik sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sizi bu konuda da uyarıyorum. Bunu sizinle paylaşmak istiyorum. Kardeşlerimiz olarak bu uyarıyı yapmak istiyorum. Birileri ortalıkta dolaşıyor. ‘Milletvekili seçiminde bize verin’ diyorlar. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Tayyip Erdoğan’a verin’.Böylece sizin vasiyetinizi ikiye bölmek istiyorlar.Ama ben biliyorum ki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın sandıkta Recep Tayyip Erdoğan’ın adının geçtiği yere Karaisalı’nın mührünü basacağını, Milletvekilliği seçimlerinde de en güçlü desteği AK Parti’nin Cumhur İttifakı adaylarına veriyorlar.Onlar da bazı kahvehaneleri ziyaret ederek ‘Artık karşı partiden adayım, onu bana verin’ diyorlar. İleride AK Parti’ye geçeceğim.” Hiçbir yerde olmazlardı. Onun için ‘aday kesin karar’ diyoruz. Recep Tayyip Erdoğan diyoruz, AK Parti diyoruz, Cumhur İttifakı diyoruz.”

Çelik, bugünden itibaren 14 Mayıs’a kadar kol kola, omuz omuza en güçlü formda yürüyeceklerini belirtti.

“Erdoğan’ı savunmak Türkiye’yi savunmak demektir”

AK Parti Sözcüsü Çelik, 20 yıl önce siyasete ilk başladığında Karaisalı’ya geldiğinde merhum Menderes’e takviye veren büyüklerle oturup uzun uzun sohbet ettiğini belirterek, “Onların o günlere ait anılarını dinledim. birinci derecede öğrenildi, dinlenildi.Artık ‘Yeter söz milletindir’ diyen büyüklerinizin mücadelesinin üstüne siz de 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımıza destek verecek ve ‘Yeter söz milletin’ diyeceksiniz. , karar milletindir’ sözünü kullandı.

Seçim bürosunun açılmasıyla birlikte füze gibi ilerleyeceklerini, çalışacaklarını ve 14 Mayıs’a kadar sandıkları tutacaklarını belirten Çelik, hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hem de Cumhur İttifakı adaylarını sandıklardan çıkaracaklarını söyledi. mümkün olan en güçlü yol.

Adana’nın ilçeleri arasında bu vakfın verilmesinde Karaisalı’nın birinci olacağını vurgulayan Çelik, şunları kaydetti:

“Komşu ve dostlarınıza, diğer parti tabanındaki kardeşlerimize şimdiden selamlarımızı iletin lütfen. Bu seçimde Cumhurbaşkanımıza ve Cumhur İttifakına destek vermelerinin onlar için ne kadar önemli olduğunu anlatın. Tayyip Erdoğan’ı savunmak Türkiye’yi savunmak demektir. “Türkiye’nin ulusal çıkarlarının korunmasına destek vermek, Tayyip Erdoğan’a destek vermek, bu prenseslerin daha iyi bir geleceğe sahip olmasına yardımcı olmaktır (yanlarında kızları göstererek).

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu