Haber

ABD’de muhafazakar siyah radyo sunucusu Larry Elder, 2024 başkanlık seçimlerinde aday

YENİ ABD’de muhafazakar siyahi radyo sunucusu Larry Elder, 2024 başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti’den adaylığını açıkladı.

Muhafazakar siyaset yorumcusu ve radyo sunucusu Elder (70), Fox News kanalında katıldığı programda gelecek yıl yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri için aday olduğunu açıkladı.

“Amerika’nın düşüşte olduğunu” savunan Elder ise bunun kaçınılmaz olmadığını, iyi bir başkanla ABD’nin yeni bir “altın çağa” girebileceğini ve bu nedenle aday olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde diğer adaylar

ABD’de yapılan son anketler, Cumhuriyetçi Parti’den eski Başkan Donald Trump’ın 2024 başkanlık seçimlerinde açık ara önde olduğunu gösteriyor.

Anketlerde Trump’ın arkasında adaylığını açıklaması beklenen Florida Valisi Ron DeSantis ile eski Başkan Yardımcısı Mike Pence ve adaylığını resmen açıklayan eski BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley var.

Son olarak Güney Carolina Senatörü Tim Scott, 2024 başkanlık seçim yarışı sürecinde ilk önemli adım olarak görülen keşif komitesini oluşturduğunu açıkladı.

Demokrat Parti’den eski ABD lideri John F. Kennedy’nin yeğeni avukat Robert F. Kennedy Jr ve yazar Marianne Williamson seçimlere adaylıklarını resmen açıkladılar.

Amerikan basınında yer alan haberlere göre 80 yaşındaki Joe Biden’ın adaylığını önümüzdeki hafta resmen açıklaması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu