Haber

Kastamonu’da İnebolu ve Bozkurt’ta Sel Alarmı

KASTAMONU’nun İnebolu ve Bozkurt ilçelerinde sel riskine karşı alarm verildi. İnebolu’da okullar bir gün tatil edilirken, esnaftan işyerlerini açmamaları istendi.

Kastamonu’da 2021 yılında sel felaketi yaşayan İnebolu ve Bozkurt ilçelerinde dün başlayan şiddetli yağmur ve dolu nedeniyle sel durumuna karşı alarm verildi. İnebolu’dan geçen Söke Çayı ile Bozkurt’tan geçen Ezine Çayı’nda su seviyesi yükseldi. Her iki derede de sel riskine karşı önlem alındı. Dere kenarlarına taş ve toprak yığınları ile barikat oluşturuldu.

İnebolu’da da okullar bugün 1 gün tatil edildi. Belediye hoparlörlerinden de anonslar yapılarak esnaflardan işyerlerini açmamaları istendi.

Bozkurt-Bayramgazi yolu ile Bozkurt-Sarıçiçek köy yolunda ulaşımda aksamalar yaşandı. İl Özel İdaresi ekipleri, kapanan yolları yeniden ulaşıma açtı. Kastamonu Valiliği’nden yapılan açıklamada, bugün saat 15.00’e kadar Kastamonu ve çevre illerde gök gürültülü sağanak yağış beklendiği belirtilirken; Ani sel, sel, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yerel dolu, yağış sırasında kuvvetli rüzgar ve toprak kayması riskleri not edildi.

lapsekiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu