Ekonomi

Barclays analistleri Tesla’nın notunu düşürdü: “Büyük ralli temel sorunları göz ardı ediyor”

Barclays analistleri teslahisselerindeki son keskin artışın kısa vadeli temel sorunları gözden kaçırdığına inandıkları için hisselerin notunu “ağırlığı artır”dan “eşit ağırlığa” indirdiler.

Tesla hisseleri, Nisan sonundaki taban çizgisinden bu yana, S&P 500endeksteki +%8’e kıyasla ~%70 arttı.

Tesla hisse senedi hareketleri zaman zaman temelden daha fazlası tarafından yönlendirilme eğilimindeyken, analistler çoğunluğu takip etmekten çekiniyor. Rallinin çoğunlukla Tesla’nın Supercharger ağını diğer markalara açacağına dair son duyuruların heyecanından ve yatırımcıların teknoloji hisselerine olan sevgisindeki canlanmadan kaynaklandığına inanıyorlar.

analistler, “Yine de hissenin ralliye katılmasına şaşırmadık, ancak kenara çekilmenin ihtiyatlı olacağına inanıyoruz.”söz konusu.

Tüm bunlar, pazarın Musk’ın şirketini “sadece bir otomobil üreticisinden daha fazlası” olarak görmesiyle ortaya çıkıyor. Yine de analistler, piyasanın önemli yakın vadeli zorlukları gözden kaçırdığına inanıyor.

Analistler ayrıca TSLA’nın ikinci çeyrek teslimatlarında beklentileri aşma potansiyeli görüyorlar.

Tesla hisseleri yılbaşından bu yana %122,8 arttı. Barclays’in yeni fiyatlandırma hedefi, hisse başına 260 $ (önceden 220 $).

payashaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu