Haber

Son Dakika Haber: F.Bahçe Genel Kurulu, Şükrü Saraçoğlu Stadı’nın “Fenerbahçe Atatürk Stadı” olarak değiştirilmesini kabul etti

Fenerbahce Stadın yeni adı F.Bahçe Atatürk Stadı oldu. Tüzük Değişiklik Kongresi’ne katılan 8582 üyenin tamamı, stadın adının Fenerbahce Atatürk Stadı olarak değiştirilmesi konusunda yönetim kuruluna yetki verdi. Stadyumun adı Gençlik ve SporBakanlıktan gerekli izin alındıktan sonra resmiyet kazanacak.

“SARAÇOĞLU ADI YAŞATILACAK”

Oylama öncesinde söz alan Ali Koç, büyük bir kulübün stadının adının Atatürk olarak alınmasının F.Bahçe için en doğrusu olacağını belirterek, “Stadımızın adı Atamızın adını taşıyor… görüş, öneri, toplantılardaki sözler, telaffuzlar. Çok ilginç, birkaç kişiden biri Şükrü Saraçoğlu. İsmin ne olacağına dair sorular aldım. Her zamanki gibi bu süreci yönetirken ve ilerletirken yaptığımız ilk şeylerden biri. Saraçoğlu ailesiyle buluşmaktı. Onları ziyarete gidecektik. Saygın ve nazik bir aile olduklarını gösterdiler, sen değil biz geleceğiz diyerek kulübe geldiler. Neden geldiklerini çok iyi biliyorlardı. Konuştuk. tarih, yıllar, aile, fenerbahçe, türkiye ama asıl konuya gelemedik. 1 saat geçti, ben Yılmaz bey’e ‘gelelim asıl konumuza’ dedim. Aile, ‘Gerek yok, lütfen gereğini yapın’ dedi. Saraçoğlu ismi mutlaka yaşatılacaktır, bunda en ufak bir şüpheniz olmasın.

“ATATÜRK OLACAKSA BİZE EN YAKIŞACAK ODUR”

“Büyük kulüplerden birinin stadının adına Atatürk’ün geçmesi bize en çok yakışır. Onayınızı alırsak gerekli hukuki işlemler başlatılacak. Devletimizin kapısını çalacağız. şüphesiz bizi anlayacaklardır. Umarım yanılmam. Çeşitli görüşler ortaya çıktı, stadımıza nasıl sponsor olacak? Sorularınız var. Emin olun her şeyi düşündük. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılında, Atasına sımsıkı bağlı olan, ecdadının sempatisini ve övgüsünü kazanan Fenerbahce’nin mabedinin Atatürk adını taşımasının uygun olacağını düşünerek onayınıza sunduk.”

Kaynak: Haberler.com / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu