Ekonomi

İflas mahkemesi, FTX’in Japon ve Avrupalı ​​yan kuruluşlarının satışını onayladı

Investing.com – FTX’inİflas sürecinin görüldüğü Delaware mahkemesinde hakim, FTX’in Japonya ve Avrupa’daki 4 yan kuruluşunun satışına onay verdi.

Hafta ortasında yapılan son duruşmanın ardından dün alınan kararda Yargıç John Dorsey iştiraklerin satışını onayladı. Satış duyurularının önümüzdeki hafta başında açıklanması bekleniyor. Buna göre FTX Japan, FTX Europe, FTX’in türev ve hisse takas şirketi Embed ve LedgerX satışa konu olacak şirketler olacak.

Şirketin iflas sürecini yöneten grup ise bu ayın başında mahkemeye katılım için 100’den fazla teklif geldiğini açıkladı. Öte yandan ABD Adalet Bakanlığı’na bağlı kayyumlar daha önce de soruşturmanın devam ettiği gerekçesiyle satışa itiraz etmişti. Heyet tarafından onaylanan satış sürecini inceleyebileceği ve gerektiğinde sürece itiraz edebileceği belirtildi. Ayrıca Adalet Bakanlığı tarafından tedbir olarak şirketin eski üst düzey yetkilileri ve ailelerinin şirketler için ihaleye çıkmalarına izin verilmeyecek.

FTX ile ilgili bu hafta yaşanan gelişmelerde, iflas eden borsaya ilişkin yaklaşık 5 milyar dolar nakit, likit varlık ve kripto para birimi bulunduğu söylendi. Artık toplam borç büyüklüğü belirtilmezken, iflas sürecini yöneten ekip, tüm varlıkları bir bedelle satarak alacaklılara hızlı bir şekilde ödeme politikası izliyor.

Sam Bankman-Fried, FTX’in çöküşünden Alameda’yı sorumlu tutmaya devam ediyor

FTX’in kurucusu Bankman-Fried, ilk duruşmasında tüm suçlamaları reddetti. Duruşmanın ardından yaptığı son açıklamalarda, FTX’i iflasa sürükleyen sürecin hedge şirketi Alameda Research’ün başarısız yönetimiyle başladığını söyledi.

Alameda’nın son derece güçlü piyasa koşullarına rağmen gerekli önlemleri almadığını belirten Fried, dolandırıcılık yapmadığını vurguladı. devam ediyor . Alameda’nın eski CEO’su Caroline Ellison ve FTX’in kurucu ortağı Gary Wang, Fried’ın para iadesi ileEşzamanlı olarak kabahatlerini kabul etti ve ABD Savcılığı ile işbirliği yapmayı kabul etti.

Author: Günay Caymaz

haber-goksun.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu