Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tutamayacakları sözlerle depremzedelerimizin umutlarıyla oynuyorlar

ensonhaber.com

Yüzyılın felaketinin üzerinden 66 gün geçti…

Kahramanmaraş’ta 11 ili etkileyen sarsıntıların ardından yaralar hızla sarılmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konutların bir yıl gibi kısa bir sürede tamamlanacağını söyledi.

Diyarbakır’da Millet İttifakı

Bu kapsamda Ramazan ayının ilk gününden itibaren Cumhur İttifakını oluşturan cumhurbaşkanları depremzedelerle iftar sofralarını paylaşıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır’da iftar programına katıldı.

İftar yemeğinin ardından programda katılımcılara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada suçu Millet İttifakı’na yükledi.

“Vatandaşımızın depremde umutlarıyla oynuyorlar”

“Vatandaşımızın depremde umutlarıyla oynuyorlar”dedi Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Asla vermedikleri ve asla yapmayacakları belirsiz sözler veriyorlar.”söz konusu.

“Bazı vatandaşlarımız yaşadıklarını kıyamet benzetmesi ile dile getiriyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Depremlerde ölenler inancımıza göre şehit sayılır. Depremzedelerimiz ile birlikte tüm milletimizin başı sağolsun. Tedavisi devam eden yaralılara acil şifalar diliyorum.

Yaşadığımız felaketin büyüklüğünü kelimelerle anlatmak zor. Bilim adamları bunu yüzyılın felaketi olarak nitelendirdi. Bazı vatandaşlarımız yaşadıklarını kıyamet benzetmesi ile anlatıyor.

“872 bin bağımsız bölümden oluşan 311 bin bina kullanılamaz hale geldi”

Depremler nedeniyle bölge genelinde son güncellemelere göre 872 bin bağımsız bölümden oluşan toplam 311 bin yapı kullanılamaz hale geldi. Depremin hemen ardından yıkımı yerinde gördük ve kendi gözlerimizle gördük. İlk andan itibaren tüm kurumların deprem bölgesine koştuğuna şahit olduk. Elbette insan iradesini aşan bazı durumlar olabilir.

Tüm halkın deprem bölgesi için seferber olması yadsınamaz bir gerçektir. İftira atanları kendi hallerine bırakıyoruz. Milletimiz deprem harabeleri üzerinde siyaset yapanları çok iyi bilir. Enkazın önünde poz verdiler, ardından deprem bölgesini gündemden çıkardılar. Mağduriyetlerin giderilmesi için herhangi bir adım atmadılar.

“Tehdit edilmemize rağmen vazgeçmedik”

Demokrasiden güvenliğe, kamu hizmetlerine kadar geçmişin eksikliklerini gidermeye çalışıyoruz. Size sevgiyle hizmet ediyoruz. Hizmetkarınız olmayı en büyük gurur olarak gördük. Tehdit edilmemize rağmen vazgeçmedik.

Batıdaki vatandaşlarımızın yaşadığı iklimin aynısını burada kurduk. Bunun zarar görmesine izin vermeyeceğiz. Terör biter, şehirlerimiz rahat eder. Diyarbakır 40 yıldır hiç olmadığı kadar huzurlu. Yarının Diyarbakır’ı da bugünden daha müreffeh olacaktır.

“14 Mayıs’ta geleceğinize sahip çıkmanızı bekliyorum”

Ülkemizi yeniden 80’ler ve 90’ların istikrarsızlığına sürükleme girişimi bitmeyecektir. Bunun teminatı da Cumhur İttifakıdır. Kürt kardeşlerimiz, Kürt düşmanı, demokrasi karşıtı iki yapıdır; CHP ve HDP zihniyetinin insafına asla bırakmayacağız.

Türkiye’de geriye gidişe izin vermeyeceğiz. 14 Mayıs’ta geleceğinize sahip çıkmanızı bekliyorum. Kirli siyasi hesapları bozmanı istiyorum. Cumhuriyetimizin ikinci asrını birlikte inşa edelim. Durma, devam et.

bozovahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu