Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma Namazı Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan gazetecilere dondurma ikram etti

“Türkiye genelinde hazırlanan programa göre görevlerine başladılar bile, Türkiye’yi tarıyoruz, taramaya devam edeceğiz. Bütün mesele ülke çapındaki seçimlerden en başarılı şekilde çıkmak.”

“(Putin ile görüşme) Umarım bu ziyaret ağustos ayında gerçekleşir”

“Karadeniz koridorundan Rusya’dan gelecek tahılları un olarak yoksul Afrika ülkeleri ve geri kalmış ülkelere taşıyacağız”

“Silahlı kuvvetlerde böyle bir kızın ilk kez albaylıktan amiralliğe terfi etmesi ayrı bir güzellik. Kendisini tebrik ediyorum, tebrik ediyorum. Bundan sonraki meclislerde de bunların devamını dilerim” dedi.

İSTANBUL – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşmesine ilişkin, “İnşallah bu ziyaret ağustos ayında gerçekleşir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimlerle ilgili soruyu sordu; “Türkiye’yi tarıyoruz ve taramaya devam ediyoruz. En iyi adayları belirleyerek seçime hazırlanacağız” dedi.

Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşmesine ilişkin, “Tarih henüz netlik kazanmadı. İstihbarat başkanımla görüşüyorlar. İnşallah bu ziyaret ağustos ayında gerçekleşir.”

Tahıl koridorunun sorulması üzerine Erdoğan, “Rusya ile aynı çizgideyiz. Tahılları un haline getirip fakir ülkelere göndereceğiz. Şu anda bile bakanlığımız olarak bu adımları atmaya ve yardım etmeye devam edeceğiz. Dünyanın bütün kayıtlarında var Afrikalılar bunu biliyor Altın sevkiyatı durduruldu.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda Kurmay Albay olarak görev yapan Gökçen Fırat, Bahriyeliğe terfi ettiğinin sorulması üzerine, “Bu atamadan çok memnunum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu