Haber

Bornova Belediyesi İstihdam Fuarı’na 49 Bin Kişi İş Başvurusu Yaptı

Bornova Büyükpark’ta 120 firma, üniversite, oda ve derneğin katılımıyla düzenlenen Bornova Belediyesi İstihdam Fuarı büyük ilgi gördü. 12-15 Ekim 2023 tarihleri ​​arasında Bornova Büyükpark’ta düzenlenen Bornova Belediyesi İstihdam Fuarı’nda iş arayan İzmirliler, ilk gün stantlarda firma temsilcileriyle buluşarak özgeçmişlerini doldurdu.

Ödüllü Altın Bilezik projesiyle 2019 yılından bu yana 21 bin kişiyi işe yönlendiren Bornova Belediyesi, çıraklık çağındaki gençlerden mavi yakalı personele kadar Bornova ve İzmir halkına geniş bir yelpazede yeni istihdam olanağı sundu, İstihdam Fuarı ile yeni mezunlardan ev hanımlarına kadar. Bornova Belediyesi İstihdam Fuarı’nda Türkiye’nin ilk 100’ü arasında yer alan dev firmaların da aralarında bulunduğu yüzlerce firma, iş arayanlar için tek noktada bir araya geldi.

Bornova Belediyesi İstihdam Fuarı’nın tamamlanmasının ardından katılımcı firmalar, üniversiteler, oda ve derneklerle görüşmeler yapıldı ve sonuçlar analiz edildi. Buna göre 4 gün süren Fuar boyunca yapılan iş başvurusu sayısı 49 bin 744’e ulaştı. Bu başvuruların 1.641’i oda, üniversite ve derneklere yapılırken, 512’si Bornova Belediyesi Altın Bilezik İstihdam Merkezi’ne geldi. Katılımcı firmalara 47 bin 591 başvuru yapıldı.

Bornova Belediyesi’nin 2019 yılında yılın vizyon projesi ödülünü kazanan Altın Bilezik Standına gelen 512 başvurunun 480’i iş talebi, 20’si kurs talebi, 12’si ise “İki Oda Bir İş” projesi için geldi. kadınların evden çalışmasına yönelik bir çalışmadır. gelmek.

İstihdam Fuarı’nın çok geniş bir kitleye hitap ettiğini belirten Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “Vasafsız işçilerin yanı sıra kadınlar, yarı zamanlı iş arayanlar ve çıraklık çağındaki gençler de burada iş imkanı buldu. Çok önemli bir etkinlik. Herkesin ülkemizin ekonomisi hakkında endişe duyduğu bu günlerde.” Toplantıyı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmiş olmaktan onur ve mutluluk duyuyorum” dedi.

Kaynak: ANKA / Ekonomi

haberhamur.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu