Teknoloji

Xbox’ın Kullanıcı Arayüzü Sonunda Değişiyor!

Xbox kullanıcıları, uzun süredir konsol kullanıcı arabirimi Eski ve işe yaramaz görünümünden şikayetçiydi. Microsoft da bu konu üzerinde çalışıyordu ve yepyeni bir tasarımla karşımıza çıkmaya hazırlanıyordu. Şirket, 2022 yılında yeni arayüzü test etmeye başladı. Geçtiğimiz ay arka planın kalabalık olduğu gerekçesiyle gelen eleştirilerin ardından testleri süresiz olarak durdurmuştu.

Bugün bazı değişikliklerin ardından Xbox Insider için arayüz yeniden yayınlandı. Microsoft tarafından yapılan paylaşım, sorunların giderildiğini ve yeni tasarımın oldukça derli toplu olacağını ortaya koydu.

Yeni Xbox arayüzü böyle görünecek

Paylaşılan ekran görüntülerinde şikayetler dikkate alınmakta ve arka planda çok fazla alan gittiğini görebiliriz. Ayrıca belirli bölgelerin boyutunun küçültüldüğü de görülmektedir. Öte yandan, en dikkat çekici özellik, oyunların veya uygulamaların üzerine geldiğinizde ortaya çıkıyor. ona göre arka plan değişikliği.

Xbox’ınızda gezinmeyi kolaylaştıracak yeni bir arayüzle tepeye yeni bir bakış. hızlı erişim menüsü o da geliyor İşinizi çok daha kolaylaştıracak olan bu bölümden oyunlara, uygulamalara, Microsoft Store’a, Xbox Game Pass’e, arama ve ayarlara hızlıca erişmeniz mümkün olacak.

Tom Warren / Sınır

Xbox ürün yöneticisi Ivy Krislov da yeni arayüzün açıklamasında yüzlerce seçenek tasarladıklarından ve kullanıcıların seveceği bir tasarım ortaya koyduklarından bahsetmişti. Krislov, yeni arayüzün Xbox topluluğunun “deneyim, erişilebilirlik ve ihtiyaçlarını” dengelediğini de sözlerine ekledi.

Yeni Xbox arayüzü bu hafta test edilmeye başlandı. Tüm konsol sahipleri için ne zaman çıkacağına dair kesin bir açıklama olmasa da. Önümüzdeki aylardageleceğini söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu