Haber

Vatan Parti Genel Başkanı Doğu Perinçek: AK Parti, MHP ve Vatan Partisi ile ortak hükümet kurulabilir

Türkiye seçim sürecine girdi…

Vatan Partisi Genel Lideri Doğu Perinçek, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Doğu Perinçek, tribünlerdeki sloganların ardından Türkiye’nin yeni bir sürece girdiğini savundu.

“Sloganların arkasındakiler en yetkili kişiler tarafından bilgilendirilmelidir”

“Tribünlerdeki temiz yürekli seyircilerin ‘hükümet istifa’ sloganı yeni bir örgütlenmenin sloganıdır”Perinçek, şunları söyledi:

Hükümet, kamuoyunu ve futbol taraftarlarını en yetkili bakış açısıyla planın arkasındaki güç hakkında bilgilendirmelidir. Amerika’nın bu düzenlemenin merkezinde olduğu soyut sözlerle değil, somut delillerle anlatılmalıdır.

“İyi Parti ve CHP Türkiye’nin önüne kaos seçeneği koydu”

Yapılacak seçimlerin önceki seçimler gibi iktidar ve seçenekler arasında olmayacağını öne süren Perinçek, şunları kaydetti:

Bir sonraki seçim, son tahlilde, Türkiye ile Amerikan emperyalizmi arasındaki seçimdir. Türk tarafı seçmene bir güç projesi sunuyor. Yeterli Parti ve CHP yöneticileri Türkiye’nin önüne kaos seçeneğini koydu. Atlantik çetesinin seçimi kazanması durumunda iktidar ortakları FETÖ, HDP ve PKK’dır.

Türkiye’nin yeni bir hükümet mimarisine ihtiyacı olduğunu ifade eden Perinçek, büyük zorluklarla karşılaştıklarını ifade etti.

“AK Parti, MHP ve Vatan Partisi ile ortak hükümet kurulabilir”

Perinçek şunları söyledi:

AK Parti, MHP ve Vatan Partisi’nin katılımıyla mevcut koşullarda Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde büyük güçlüklerin üstesinden gelecek bir hükümet kurulabilir. Bu hükümet AK Parti ve yandaşlarının kuracağı bir hükümet değildir. Türkiye’yi birlikte yönetecek olan hükümettir. Bu seçenek CHP ve İYİ Parti’nin yurtsever kitlelerini ulusal siyaset izleyen güçlerin ötesinde harekete geçirecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu