Haber

Uşak’ta 2. Jandarma Asayiş Karakolu

Uşak’ta 2. jandarma karakolu törenle hizmete açıldı. Eşme ilçesine bağlı Yeşilkavak köyünde hizmete giren asayiş noktasının işlevinin, jandarma ile birlikte çevredeki çok sayıda köy ve köylünün işlerini hızlandırmak ve kolaylaştırmak olduğu açıklandı. jandarmanın halkla yakınlaşması.

Eşme İlçesi’ne bağlı Denizli/Güney yolu üzerinde bulunan ve çok sayıda köye giden yol kavşağı konumunda bulunan Yeşilkavak köyünde kurulan jandarma asayiş noktası törenle hizmete açıldı.

Açılış töreninde konuşan Uşak Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Fahri Semiz, “Valiliğimizin direktifleri doğrultusunda güvenlik ve asayiş hizmetlerini vatandaşlarımıza daha etkin bir şekilde ulaştırmayı hedefliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Öncelik olarak gördüğümüz Yeşilkavak köyünde jandarma kontrol noktamızın kurulmasını temenni eder, hayırlı olmasını dileriz.” .

Uşak Valisi Dr. Turan Engin, “Jandarma güvenlik noktası kurulması fikri Jandarma Komutanımız Fahri Bey’in geçen yıl bir toplantıda önerisiydi. Biz bu öneriyi değerlendirdik. Türkiye’de en değerli bağlantı noktası olarak 6 bölge belirledik. ilimiz Merkeze bağlı Yeşil Karaağaç köyünde ilk noktamızı iki hafta önce hizmete açtık.Bugün Yeşilkavak köyünde açıyoruz.Nüfus açısından kalabalık ve temaslı yol kavşaklarına açıyoruz. diğer köy ve iller ile.

Bundan sonra da vatandaşların yoğun olarak kullandığı Banaz Mahallesi Hamamboğazı ve Bölme’de bir sonraki jandarma kavşağımızı hizmete açacağız. Bu formda dört noktaya kadar daha açmayı planlıyoruz. Yeşilkavak köyündeki jandarma güvenlik noktasının açılma amacı burada güvenliğin çok kötü olması değil. Amacımız jandarmayı vatandaşlarımıza daha da yakınlaştırmak. Vatandaşlarımızın jandarmaya bağlı bir işi olduğu zaman kendilerine hızlı bir şekilde ulaşabilmesini amaçlıyoruz. Jandarmamız da içimizden çıkan kardeşlerimizdir. Gittikleri her yerde vatandaşlarımızla samimi temaslar kuruyorlar. Barış, işbirliği, kardeşlik ve işbirliği ile sağlanır. Sizler de bu kardeşliği bu tesisin üretiminde gösterdiniz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından dualar okunarak kurdele kesildi ve Yeşilkavak Jandarma Asayiş Noktası hizmete açıldı. Açılış törenine Uşak Valisi Dr. Turan Engin, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Fahri Semiz, Eşme Kaymakamı Selin Sarı, Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin ve vatandaşlar katıldı. – USAK

habermalkara.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu