Haber

Trabzonspor resmen imzayı attırdı! Abdülkadir Ömür ile Hüseyin Türkmen’in sözleşmesi uzatıldı

Trabzonspor, yıldız futbolcuları Abdülkadir Ömür ve Hüseyin Türkmen ile yeni mukavele imzalandığını KAP’a bildirdi.

SÖZLEŞMESİ 2027 YILINA KADAR UZATILDI

Yapılan açıklamada, “Şirketimiz ile profesyonel futbolcumuz Abdülkadir Ömür arasındaki mevcut sözleşmenin mali şartları tadil edilmiş ve sözleşme süresi 31.05.2027 tarihine kadar uzatılmıştır.” denildi.

“GARANTİ ÜCRET ENFLASYON ORANINDA ARTACAK”

Abdülkadir Ömür için yapılan açıklamada, “2022-23 sezonunda 20.000.000.-TL garanti ücret ödenecektir. Sonraki sezonlarda ise oyuncuya; bir önceki sezon ödenecek garanti ücrete, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanacak 12 aylık ortalama enflasyon oranında artış yapılacak olup, her halükarda bu artış oranı %30’dan fazla olmayacaktır.” tabirleri kullanıldı.

9 MİLYON LİRA GARANTİ FİYAT ALACAK

Hüseyin Türkmen için yapılan açıklamada: “Şirketimiz ile profesyonel futbolcumuz Hüseyin Türkmen ortasındaki mevcut kontratın mali kuralları tadil edilmiş ve kontrat mühleti 31.05.2027 tarihine kadar uzatılmıştır. Buna nazaran; oyuncuya, 2022-23 döneminde 9.000.000.-TL garanti fiyat ödenecektir. Sonraki dönemlerde ise oyuncuya; bir evvelki dönem ödenecek garanti fiyata, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanacak 12 aylık ortalama enflasyon oranında artış yapılacak olup, her halükarda bu artış oranı %30’dan fazla olmayacaktır.” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu