Haber

TİP’liler KYK Yurdu’ndaki Asansör Kazasını Protesto Etti

KERİM UĞUR

Türkiye İşçi Partisi İzmir İl Örgütü (TİP) üyesi öğrenciler, Aydın’da Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı kız öğrenci yurdunda Zeren Ertaş’ın asansör kazası sonucu hayatını kaybetmesini protesto etti.

Aydın’da KYK kız yurdunda meydana gelen kazada üniversite öğrencisi Zeren Ertaş’ın hayatını kaybetmesini ve bazı öğrencilerin yaralanmasını protesto etmek isteyen TİP İzmir üyesi öğrenciler, Buca’daki Hoca Ahmet Yesevi Kız Öğrenci Yurdu önünde bir araya geldi. bugün bir basın açıklaması yaptım.

“Düşen asansör öğrencilerin tüm uyarılarına, ısrarlarına ve bozuk olduğunu söylemelerine rağmen onarılmadı. Öğrenciler bozuk asansörü kullanmak zorunda kaldılar ve ölüme terk edildiler. Bize açıklama borcu olan Aydın Valisi Yakup Canpolat geldi. Yalan söylemek, sınıf arkadaşlarımızı suçlamak, suçu sınıf arkadaşlarımıza yüklemek için yurdun önünde. Polis, hayatını kaybeden öğrencilere saldırdı. Barınacak yer bulamıyoruz, koğuştan farkı olmayan KYK yurtlarına hapsediliyoruz. Toplum yurtlarında ölmek ve açlıktan ölmek. Geçimimizi sağlamak için çalışmaya ve eğitimimizi bırakmak zorunda kalıyoruz. Kâr uğruna eğitimimizi, güvenliğimizi ve barınmamızı kısıtlayan bu düzeni reddediyoruz. Yaşamak istiyoruz. insanlar gibi.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

saruhanlihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu