Haber

Tekirdağ’da düzenlenen 7. Uluslararası Süleymanpaşa Optimist Kupası Yelken Yarışları sona erdi

Tekirdağ’da düzenlenen 7. Uluslararası Süleymanpaşa Optimist Kupası Yelken Yarışları sona erdi.

Türkiye Yelken Federasyonu, Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü iş birliğinde gerçekleştirilen organizasyon, son gün yapılan final yarışlarıyla tamamlandı.

Gençlik ve SporMilli Eğitim Bakanlığı ve Tekirdağ Valiliği’nin katkılarıyla düzenlenen organizasyona Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Kuveyt, Umman ve Bulgaristan’dan 356 sporcu yarıştı.

Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Tekirdağ’ın keyifli bir düzenlemeye ev sahipliği yaptığını söyledi.

Sporcuların derece almak için yoğun çaba gösterdiğini dile getiren Güler, “Mavi gözlü şehrimizde etkinliği çok güzel bir şekilde tamamladık. Organizasyona katılan tüm sporcuları tebrik ediyorum. Böyle bir organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. İlimizde yarışmalar yapıldı.Tekirdağ bu spora çok uygun bir şehir.Devamı Bu organizasyon birçok sporcunun bu tür etkinliklere katılması açısından önemlidir.Çocukların en kaliteli zaman geçirdikleri yerler spor yaptıkları alanlardır.Başarılılarımızı tebrik ediyorum. sporcular.” dedi.

Tören, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar ve protokol üyelerinin hakemlere, heyete ve dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını teslim etmesiyle sona erdi.

Yarışlarda kategorilerine göre derece alan sporcular şöyle:

İyimser Genel Kategori:

1 – Fikret Tacar

2 – Tayfun Türk

3 – Cengiz Eren Güvenç

İyimser Kızlar:

1 – Derin Bartan

2 – Derin Değiştirme

3-Melis Bolat

İyimser Kıdemli General:

1-Elif Terece

2 – Ege Dai

3 – Eymen Pehlivan

İyimser Genç Kızlar:

1-Elif Terece

2 – Ada Vera Tüfekçileri

3 – Elya Sakaklı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu