Haber

Saadet Partisi Milletvekili, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hatay açıklamasına tepki gösterdi

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel seçimler için Hatay halkına söylediği sözlere tepki gösterdi. Çalışkan, Antakya’da depremzedelerin kaldığı çadırların önünde yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanının açıklaması son derece talihsiz bir açıklamadır. İnsanlar arkamda gördüğünüz çadırlarda yaşamaya devam ediyor. Böyle bir ortamda insanların şefkate ihtiyacı var.” Devletin şefkatli elini görmesi gerekenler böyle bir tehditle karşı karşıyadır.” Kalması kabul edilemez” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz gün Hatay’da düzenlenen aday tanıtım toplantısında şu sözleri, “Merkezi hükümet ile yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma içinde olmazsa o şehre hiçbir şey gelmez. Hatay’a geldi mi? Hatay geldi” şu anda tuhaf kaldı” şeklindeki açıklaması muhalefetin tepkisine neden oldu. neden oldu.

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, Erdoğan’ın sözlerine depremzedelerin hâlâ çadırlarda kaldığı Antakya’nın Nallıca İlçesi’nden tepki gösterdi. Çalışkan şunları söyledi:

Başkanın açıklaması son derece talihsiz bir açıklamadır. Şu anda Antakya’nın Narlıca ilçesindeyim. İnsanlar arkamda gördüğünüz çadırlarda yaşamaya devam ediyor. Böyle bir ortamda insanın şefkate ihtiyacı vardır. Devletin şefkatli elini görmesi gerekenlerin böyle bir tehditle karşı karşıya kalması kabul edilemez. Depremden bir yıl sonra bile insanlar çadırlarda yaşamaya devam ederken bu talihsiz açıklama kabul edilemez. Depremden en çok zarar gören Hatay’da yıkım-yapılaşma oranı karşılaştırıldığında, Hatay’ın diğer illere göre geride kalması bu ifadeyi doğrular nitelikte görünüyor. Bu açıklama aynı zamanda depremin yaralarını sarmak için canla başla çalışan fedakar insanların çabalarına da saygısızlık etmektedir.

6 Şubat’ı yeni bir kutlama günü olarak görüyorlar. Ancak bugün acı, feryat ve yas günüdür. Hatay’da devletin kapsayıcı olması bekleniyor. Maalesef bu kucaklayıcı, toparlayıcı tavrı göremedik. Depremin üzerinden bir yıl geçti ve yıkım hala tamamlanmadı. “Deprem asla siyasete alet edilmemelidir.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

habersarikaya.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu