Ekonomi

Robinhood hisseleri 4. çeyrek kazanç sürpriziyle yükselişe geçti

Robinhood Markets Inc. (NASDAQ:HOOD) hisseleri Çarşamba günü önemli ölçüde yükseldi ve şirketin beklenmedik dördüncü çeyrek kazançları ve 2024 için olumlu gelir görünümü sayesinde piyasa öncesi işlemlerde %12 artış gösterdi. Başarı, müşteri kredi geri ödemelerinden elde edilen faiz gelirindeki artışa ve özellikle kripto para birimleri ve hisse senetleri olmak üzere ticaret faaliyetlerinde canlanmaya yol açtı.

Mali İşler Direktörü Jason Warnick, Salı günü analistlerle yaptığı kazanç sonrası görüşme sırasında iyimserliğini dile getirerek, Robinhood’un 2024’te güçlü bir gelir artışı beklediğini söyledi. Şirketin stratejisi, net mevduatları artırmaya odaklanmayı ve kârlı büyüme yoluyla giderleri yönetmeyi ve istikrarlı veya biraz artan iş gücünü sürdürmeyi içeriyor mevcut yıl boyunca.

Robinhood’un dördüncü çeyrek performansı, emanet altındaki varlıkların (AUC) bir önceki yıla göre %65 artışla 102,6 milyar dolara ulaşmasıyla desteklendi. Bu büyümenin temel nedeni Net Mevduat ve hisse senedi değerlemelerindeki artıştır.

JP Morgan’ın da aralarında bulunduğu Wall Street analistleri, Robinhood’un fayda raporuna olumlu yanıt verdi. Analistler, AUC’nin 2021’in ikinci çeyreğinden bu yana ilk kez 100 milyar doları aşmasının, Robinhood platformunda sandık ticareti faaliyetinin zirve noktasına denk gelen bir dönem olduğunu vurguladı.

Kaliforniya merkezli Menlo Park aracılık şirketi, iş modelini çeşitlendirmek için aktif olarak çalışıyor. Amaç, süreçlerden elde edilen gelirlere olan bağımlılığı azaltmak ve daha geniş bir ürün yelpazesine ve marj yatırım hizmetlerine yönelmektir.

Bu mali geri dönüşün bir göstergesi olarak Robinhood, çeyrekte hisse başına 3 sent kar bildirdi ve analistlerin LSEG bilgilerine dayanarak 1 sentlik zarara ilişkin varsayımlarına meydan okudu. Üstelik şirketin geliri, beklenen 456,81 milyon doları kolaylıkla aşarak 471 milyon dolara yükseldi.

Aracı kurum olan Piper Sandler de Robinhood’un olumlu durumuna dikkat çekerek, şirketin ilk çeyrekteki performansını daha da destekleyebilecek “çok güçlü net mevduat eğilimlerini” öne sürdü.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

golhisarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu