Haber

Ramazan Hoca’nın katili nasıl yakalandı? Buluştukları yer ortaya çıktı

İstanbul Fatih’te meydana gelen olayda, sosyal medyada “Ramazan Hoca” olarak bilinen Ramazan Pişkin, işlettiği çay ocağında Erkan B. tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri olayla ilgili soruşturma başlatarak şüpheliyi olaydan bir gün sonra yakalayarak gözaltına aldı. Erkan B. sorgulanmak üzere Gayrettepe’deki İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürülürken, Ramazan Pişkin cinayetiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

YÜRÜYERE GELDİ AMA OTOBÜSLE KAÇTI

Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin yaptığı çalışmayla şüphelinin olay günü Zeytinburnu’ndan olay yerine kadar tam bir buçuk saat yürüdüğü belirlendi. Olay yeri ve zanlının kaçış güzergahındaki güvenlik kamerası görüntülerini tek tek inceleyen ekipler, zanlının cinayeti işledikten sonra kaçtığını ve bir süre sonra bir şahıstan sigara alıp içtiğini belirledi. . Güvenlik kamerası görüntüleri incelendiğinde şüphelinin Aksaray’da sigara içtikten sonra otobüse bindiği ve Beyoğlu Piyalepaşa’da otobüsten inerek Hacıhüsrev’e girdiği belirlendi. Hacıhüsrev’de yapılan sokak aramasının ardından Cinayet Büro Amirliği ekipleri, zanlının ikamet ettiği yeri tespit etti ve Erkan B. yakalandı.

NASIL TANIŞTIKLARI ORTAYA ÇIKTI

Ekiplerin yaptığı çalışmada Erkan B.’nin Ramazan Pişkin’i tanıdığı ve çayhaneye giderek hiçbir şey söylemeden Ramazan Pişkin’i göğsünden 3 kez bıçakladığı öğrenildi. Erkan B.’nin babasının da Ramazan Pişkin’in çay ocağına yakın bir işyerinin olduğu, şüphelinin Ramazan Pişkin’i bu nedenle tanıdığı belirlendi.

Daha önce de annesini darp ettiği için aranıyordu

9 ayrı suçtan polise kayıtlı olduğu öğrenilen katil zanlısı Erkan B.’nin ailesiyle görüşmediği, daha önce annesini dövdüğü ve bu nedenle kasten yaralama suçundan arandığı öğrenildi. Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen şüphelinin önümüzdeki saatlerde sorgusunun yapılması bekleniyor.

SALGIN YERİNİ TERK EDENLER

Sosyal medyada ‘Diyarbakırlı Ramazan Hoca’ olarak bilinen Ramazan Pişkin’i öldüren Erkan Baykut, polise yakalandı. Şüphelinin Beyoğlu’nda yakalandığı evde yapılan aramada olayda kullandığı bıçak ve kıyafetler bulundu.

 

mihaliccikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu