Haber

Papa Francis yarın hastaneden taburcu olacak

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devleti Lideri Papa Franciscus’un, karnındaki kesi nedeniyle gelişen fıtığı nedeniyle 7 Haziran’da geçirdiği operasyon sonrası iyileşme sürecinin iyi gittiği ve hastaneden taburcu edileceği bildirildi. Yarın.

Vatikan Basın Sözcüsü Matteo Bruni, yaptığı yazılı açıklamada, Papa’nın gece boyunca iyi bir şekilde istirahat ettiğini, klinik seyrinin düzenli bir şekilde devam ettiğini ve kan testlerinin normal çıktığını belirtti.

Bruni, Papa’nın taburcu edilmesinin yarın sabah durumunu yakından takip eden sağlık ekibi tarafından onaylandığını kaydetti.

Katoliklerin ruhani lideri, iki yıl önce geçirdiği kalın bağırsak ameliyatının ardından karnına açılan kesi nedeniyle gelişen fıtık nedeniyle 7 Haziran’da Roma’daki Gemelli Hastanesi’nde üç saatlik bir operasyon geçirmişti. Operasyonda 86 yaşındaki Papa’nın karın duvarına protez yerleştirildi.

Papa da bu yıl 29 Mart’ta nefes darlığı şikayetiyle Gemelli Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Burada solunum yolu enfeksiyonu tedavisi gören Papa Francis, 1 Nisan’da taburcu oldu.

2013 yılında Katolik Kilisesi’nin 266. Papa’sı seçilen Papa Francis de dizindeki rahatsızlık nedeniyle bir süredir tekerlekli sandalye kullanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu