Haber

Özel sporcular Konya’da Avrupa’ya hazırlanıyor

KONYA (İGFA) –4-11 Ekim 2021 tarihlerinde İtalya’da kazanılan Avrupa Şampiyonası’nın ardından Down Sendromlu Futsal Milli Takımı, 1-10 Nisan 2022 tarihlerinde Peru’nun Lima kentinde düzenlenen Down Futsal Dünya Şampiyonası’nda büyük bir başarıya imza atarak ülkemizi gururlandırmıştır. dünyada üçüncü.

Hedefi 3-10 Eylül tarihleri ​​arasında İtalya’nın Padova kentinde düzenlenecek olan Down Sendromlular Futsal Avrupa Şampiyonası olan milli grubumuz, ev sahipliğinde Dünya Spor Başkenti Konya’da dördüncü hazırlık kampını gerçekleştiriyor. Konya Büyükşehir Belediyesi, amacına ulaşmak için

Selçuklu 75. Yıl Spor Salonu’nda çift antrenmanla çalışmalarına devam eden milli takımımız, 21 Temmuz’da Konya kampını akşam antrenmanıyla tamamlayacak.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Down Sendromlu Futsal Milli Takımı’nı Konya’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, “Avrupa Şampiyonası yolunda gençlerimize katkı sağlamak şehrimiz için çok değerli. Kalbimiz her zaman onlarla olacak. Milli Takımımıza sonuna kadar güveniyor ve şampiyon olacaklarına yürekten inanıyoruz” dedi.

ULUSLARARASI GOL ŞAMPİYONASI

Down Sendromlu Futsal Milli Takımı Teknik Sorumlusu İbrahim Acar, gönüllerin şehri 2023 Dünya Spor Başkenti Konya’da bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.
Millilerin şampiyonaya en yakışır şekilde hazırlandığını vurgulayan Acar, sağladığı imkanlar için Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

Milli Grup oyuncuları, şampiyonluk için en iyi şekilde mücadele edeceklerini belirterek, konutu sahiplenen Konya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

haber-ezine.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu