Haber

Ordu da Erzincan’daki arama kurtarma çalışmalarına katıldı

Erzincan’ın İliç ilçesinde Anagold firmasının işlettiği Çöpler Altın Madeni’nde atık alanının çökmesi sonucu yer altında mahsur kalan madencileri kurtarma çalışmaları sürüyor. Resmi rakamlara göre enkaz altında 9 işçi bulunuyor. Ancak bu sayının daha fazla olduğu iddia ediliyor.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Erzincan’ın İliç ilçesindeki altın madeni sahasında meydana gelen heyelanda 3’üncü Ordu Komutanlığına bağlı ekiplerin arama kurtarma çalışmalarına destek sağladığını duyurdu. Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamanın devamında, “Erzincan Valiliği’nin talebi üzerine 3’üncü Ordu Mühendis Muharebe Taburu, koordineli bir şekilde kendisinden haber alınamayan işçi kardeşlerimiz için kurtarma operasyonlarını yürütüyor. Devletimizin ilgili kurum ve kuruluşlarıyla.”

BAKAN BAYRAKTAR: BU AKŞAM YURT DIŞI PROGRAMIMI KESİP, PRESTİJLİ BÖLGEYE GİDECEĞİM

Bu arada Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Erzincan’ın İliç ilçesinde meydana gelen maden kazasının ardından 9 maden işçimize ulaşmak için bölgeye gönderilen arama kurtarma ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Bakanlık olarak ilk andan itibaren kurduğumuz kriz merkezi gelişmeleri takip etmeye devam ediyor.” “An be an takip ediyoruz. Çalışmaları daha yakın koordine edebilmek adına bu geceden itibaren Sayın Cumhurbaşkanımızla uluslararası programıma ara vererek bölgeye geçeceğim” dedi.

‘HİÇ BİR CAN KAYBI OLMAMASINI DİLİYORUZ’

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yaptığı açıklamada, “Erzincan’ın İliç ilçesinde maden sahasında meydana gelen heyelandan etkilenen madencilerimize acil şifalar diliyorum. Can kaybının olmamasını diliyoruz. Hayat. Devletimizin ilgili kurumları arama kurtarma çalışmalarına devam ediyor. Geçmiş olsun Erzincan.” İfadesini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

turhalhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu