Haber

Muğla’da “Cumhuriyeti Yaşatanlarla Buluşma” programı gerçekleştirildi

Muğla Valisi İdris Akbıyık, Cumhuriyetin 100. yılı münasebetiyle “Cumhuriyeti Yaşatanlarla Buluşma” programında şehit yakınları ve gazilerle bir araya geldi.

Menteşe ilçesindeki bir restoranda düzenlenen programa eşi Sevim Akbıyık ile birlikte katılan Vali Akbıyık, şehit yakınları ve gazilerle tek tek sohbet etti.

Programda konuşan Akbıyık, Cumhuriyetin 100’üncü yılı vesilesiyle bir arada olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, devletin her zaman şehit ailelerinin yanında olduğunu söyledi.

Şehit ailelerinin kendileri için en değerli varlık olduğunu anlatan Akbıyık, “Devlet olarak her zaman onların emrindeyiz. Sizin bu Cumhuriyet’te özel bir yeriniz var. Çocuklarınız şehit olana kadar şüphesiz sizin çocuklarınızdı ama Şehit olduktan sonra Türk milletinin evlatları oldular. Şehitlik en üst mertebedir. Bu, şehadetlerin en üst mertebesidir.” “Şehitlerimiz, gazilerimiz ve göz açıp kapayıncaya kadar toprağa gidenlerimiz sayesinde vatan ayaktadır.” söz konusu.

Akbıyık, Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar ayakta kalacağını belirtti.

Konuşmaların ardından Muğla Müftüsü Yaşar Çapçı dua etti.

Programa Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, İl Emniyet Müdürü Ali Canbolat, MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Turhan Kaçar, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Osman Toprakçı, Menteşe Kaymakamı Mehmet Eriş, Şehit Aileleri ve Dayanışma Derneği Başkanı Süleyman Taşkesen, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

guroymakajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu