Haber

MHK Başkanı İbanoğlu’ndan Ali Koç’a suç duyurusu

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ahmet İbanoğlu, avukatı Yusuf Garip aracılığıyla, F.Bahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç hakkında, kendisine ağır hakaret iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, 5 Kasım 2023’te yapılan Fenerbahçe Üst Kurulu toplantısında suç duyurusuyla ilgili yaptığı açıklamada, İbanoğlu hakkında şunları söyledi: “Karakteri zayıftır, omurgasızdır. Pozisyonu için her şeyi yapabilecek biri. Bu bir gerçektir, bir görüş değil, bu bir bilgidir. Denizlili, Egeli. Bunun lideri kim kardeşim? Tolga Özkalfa ortaya çıkıyor. Bu arkadaş rütbeyi ve mevkiyi çok seviyor. “Kendisine verilen her görevi yerine getirir” sözleri yerinde gösterildi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Avukat Yusuf Garip, şunları söyledi:

“Müvekkilimiz Ahmet İbanoğlu, 15.07.2023 tarihinden itibaren Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Bu görevi üstlenmeden önce 46 yılı aşkın bir süre kamu hizmetinde bulundu. Ayrıca 42 yılını kesintisiz olarak futbol hakemliği camiasında geçirdi. Görev süresi boyunca hiçbir kişi, grup veya kuruma yakınlık göstermemiş, mesleğinin tüm yükümlülüklerini titizlikle ve titizlikle yerine getirmiştir. Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı olarak göreve geldiği günden bu yana spor hukukunu, futbol federasyonu kurallarını, ilgili tüm mevzuatı, ilke kararlarını uygulayarak görevini son derece tarafsız, adil, şeffaf ve titizlikle yerine getirmektedir. Bugüne kadar hayata geçirilen tebliğler, genelgeler ve uygulamalardır ve uygulanmaya da devam etmektedir. devam ediyor.

F.Bahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, F.Bahçe Yüksek Divan Kurulu toplantısında canlı yayında medya önünde hem müvekkilimiz Ahmet İbanoğlu’nun şahsını hem de başkanlığını yaptığı Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı’nı hedef alan ciddi hakaret dolu ifadelerde bulunmuştur. Sözleriyle müvekkilimizin toplum önünde onurunu, haysiyetini, haysiyetini ve kişisel itibarını zedeleyecek aşağılayıcı, aşağılayıcı sözler sarf etmiştir. Kamuoyunda hakaretlerde bulundu. Durum böyle olunca, F.Bahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’un, F.Bahçe Spor Kulübü Başkanı olmasının kendisine bu ülke kanunları önünde hiçbir ayrıcalık, imtiyaz, üstünlük sağlayamayacağı açıktır. Kişi bir yandan kamuoyu önünde, televizyon ekranlarında müvekkilimize hakaret ederken, bir yandan da vücut diline baktığınızda, sanki kendisi bu ülkenin üstün, ayrıcalıklı ve imtiyazlı bir ferdiymiş gibi davranmış, tavırlarıyla; herkese işaret edip sallamak, bu ülkenin kanunlarını, insan haklarını, insani değerlerini hiçe saymak. .” (HABER MERKEZİ)

ortakoyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu