Haber

Meral Akşener, İYİ Parti’nin kadın adaylarının kazanacağına inanıyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Adana, Antalya, Samsun ve Erzurum’da gösterdikleri kadın büyükşehir belediye başkanı adaylarının kazanacağına inandığını söyledi.

Akşener, İYİ Parti Erzurum İl Başkanlığı’na yaptığı ziyarette, büyükşehir belediyesi ve Erzurum’daki bazı ilçelerin belediye başkan adaylarını duyurmak için bir araya geldiklerini belirtti.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı adayını kadın aday göstermenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Akşener, “Kadınlarımız Adana, Antalya, Samsun ve Erzurum’da büyükşehir belediye başkan adayıdır ve inşallah seçilirler. Erzurum büyükşehir belediye başkan adayımız Sayın Bayan. Canan Uçar, 2019 yılında Palandöken belediye başkan adayıydı.” “Yüzde 30’a yakın oy aldı. Eskiden tanıdığım karınca gibi bir arkadaşımız. Hayalleri gerçekleşmeyince ‘Üzüldüm, misketimi bana ver’ demedi. ‘.” dedi.

Akşener, Uçar’ın gençliğine çok benzediğini ve kendisine güvendiklerini belirterek, Adaylık sürecinde Uçar’ın tarih yazacağını ve Erzurum’a kadın eli değeceğini sözlerine ekledi.

İYİ Parti’nin İzmir büyükşehir belediyesi başkan adayı hakkında geçtiğimiz günlerde dijital medyada yalan ve yalan bir haberin ortaya çıktığını belirten Akşener, şöyle devam etti:

“Gerçekten saçmalık olduğunu düşündüğümüz konuyu az önce inkar ettik ama oradan aldık ve bugün diğer YouTube kanalında Ümit Özlale istifa edene kadar çalışma yürütüldü. Bu konularla ilgili olarak mahkemeye başvurduk ama ben Ümit Özlale ile az önce konuştuk ve haberi yalanladı. 5 ay önce Özlale ile ilk konuştuğumuzda ‘İzmir’i çok seviyorum, İzmirliyim, aday olmak istiyorum’ diyen kişi o. ‘İzmir’den’ diye sordu ilk olarak. ‘Uzun süre İzmir’de çalıştım, İzmir’deki herkese ulaşmaya çalıştım’ diyor, “Projelerimi kimseyle tartışmadan anlattığım için ciddi bir uzaklaştırma aldım, çünkü Yerel yönetim dışında bir cümle kullanmadım ve kimseye düşmanlık, iftira niteliğinde bir dil konuşmadığım için bu durum bazı kişileri rahatsız etti. Dolayısıyla bu bir operasyondur, böyle bir durum söz konusu değildir.”

Akşener, “28 Şubat’ı geçtik, Susurluk’u geçtik, her şeyi yaşadık, dolayısıyla operasyonlara alıştım” diyen Akşener, “Korkmanın hiçbir faydası yok. YERLİ Partisi bu seçimlerde özgür ve bağımsız kararıyla, Türkiye genelinde kimsenin beklemediği sonuçlar elde edilecek. Kuruluşu çerçevesinde GÜZEL Partisi hem iktidara gelecek hem de “İşaret ettiği kişi cumhurbaşkanı seçilecek. Dolayısıyla bu tür ucuz operasyonların, iftiraların, ucuz yalanların bize hiçbir etkisi olmayacaktır.” sözlerini kullandı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akşener, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Canan Uçar’ı tanıttı.

haber-taslicay.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu