Ekonomi

Kastamonu’da 6 köy kooperatifine 2 milyon 225 bin TL hibe desteği

Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında Kastamonu’da bulunan 6 köy kooperatifine 2 milyon 225 bin TL hibe sağlanacak.

Kastamonu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yürütülen “Kırsal Dezavantajlı Alanların Geliştirilmesi Projesi” çerçevesinde 2023 yılı yıllık iş planında ve bütçesinde yer alan “Yeni Süt Toplama Merkezi İnşaatı” ve “Süt Toplama Merkezi Modernizasyonu” projeleri için hibe sözleşmesi ve kısmen Tarımsal IFAD tarafından finanse edilmiştir. imzaladı Projelerin sözleşmeleri, Tarım ve Orman İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu ile Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından imzalandı.

“2 milyon 225 bin TL hibe desteği sağlanacak”

İmza töreninde konuşan Kırsal Dezavantajlı Bölgeleri Geliştirme Projesi (KDAKP) Bölge Koordinatörü ve Kastamonu Tarım ve Orman İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu, “‘Yeni Süt Toplama Merkezi İnşası’ projesi ile yeni bir süt toplama merkezi yapılacak. Merkez, Taşköprü ve Devrekani ilçelerindeki 3 köyde ‘Toplama Merkezi Modernizasyonu’ projesi kapsamında Merkez ve Taşköprü ilçelerindeki 3 köydeki süt toplama merkezleri modernize edilecek. Her iki proje ile de ilimizde üretilen ve soğuk zincire dahil olan sütlerin önemli bir bölümünü oluşturan havzada hijyenik süt üretimine yönelik altyapının güçlendirilmesi amaçlanıyor.”

Yeni Süt Toplama Merkezi Üretim Projesi’nin toplam proje bedelinin 1 milyon 833 bin TL, Süt Toplama Merkezi Modernizasyon Projesi’nin toplam proje bedelinin ise 1 milyon 133 bin TL olduğunu belirten Tanrıkulu, her iki projeyle birlikte toplam 2 bin liraya mal olduğunu söyledi. 6 köyde Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerine milyon 225 bin TL hibe verildi. takviye sağlanacağını da sözlerine ekledi. – KASTAMONU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu