Haber

İzmir’in iki köklü kurumu voleybolda güçlerini birleştirdi

Necdet Budak önderliğinde son 6 yılda spora önemli yatırımlar yapan Rektör Prof. Dr. Ege Üniversitesi, gücünü sporun değerli kurum ve kuruluşlarıyla birleştirmeye devam ediyor. Daha önce basketbol alanında Darüşşafaka ile işbirliği yapan Ege Üniversitesi, voleybolda da önemli bir adım atarak İzmir’in ana kulüplerinden Altındordu ile protokol imzaladı. AB Rektörlük Binası’nda düzenlenen imza törenine Ege Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Ersan ve Prof. Dr. Banu Yücel, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Timuçin Gencer, Altınordu Voleybol Şube Başkanı Prof. Dr. Serdar Kaçar ve Voleybol Şube Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Paksoy katıldı.

İmza töreninde konuşan AB Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, “Ege Üniversitesi, eğitimin yanı sıra gençlerin spor ve kültür alanlarında da gelişimine önem veren bir misyona sahiptir. “Bu noktada spor sektörünün içinde Altınordu gibi köklü bir kulüple imzalanan protokolün önemli faydalar sağlayacağına inancımız yüksek” dedi.

“AB dünya standartlarında bir üniversitedir”

Altınordu Voleybol Şube Başkanı Prof. Dr. Serdar Kaçar, İzmir’in iki güzide kurumu Altınordu ve Ege Üniversitesi’nin işbirliği yapmasının çok değerli olduğunu vurgulayarak, “Ege Üniversitesi dünya standartlarında bir üniversitedir. Bu iki kurumun bir araya gelerek önemli çalışmalara imza atacak olmasından büyük gurur duyuyoruz. Bu fırsatın bize sunulmasından dolayı mutluyuz. Hayallerimiz büyük ve onları gerçekleştirmek için çok çalışıyoruz. Bu iş birliğinin her geçen gün daha da güçleneceğine ve kapsamının artacağına inanıyoruz” dedi.

Protokol ile voleybol branşının AB Spor Kulübü çatısı altında yeni bir yaklaşımla ele alınması ve genç voleybolcuların yetiştirilmesi amaçlanıyor. Ayrıca genç sporcular yetiştirerek Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerine profesyonel staj ortamı yaratılması amaçlanıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-balya.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu