Haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi konut projesinde tüm bloklarda çalışma başladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nün, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “imalat hatası” nedeniyle 300 metrekarelik kısmının yıkımına karar verilen konut projesindeki tüm bloklarda çalışma başlattığı bildirildi. .

İl Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Örnekköy Kentsel Dönüşüm Alanı’ndaki konut projesine ilişkin basında yer alan iddialar üzerine yapılacak çalışmalar kapsamında projenin son durumunun değerlendirileceği bir rapor hazırlanacak.

Çalışmalara üniversitelerden uzmanlar da katılacak.

Söz konusu projede eksik demir ve hatalı beton kullanıldığı iddiaları üzerine 10 Haziran’da Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama yapılmış, 48 bin metrekarelik 3’üncü etapta 300 metrekarelik bir üretimin yapılacağı bildirildi. inşaat alanı, müfettişlerin tespiti üzerine mühürlendi ve yıkıldı.

Açıklamada, “Üretim hızından kaynaklanan iletişim eksikliğinden kaynaklanan sorun hızla giderilmiştir.” kelime kullanıldı.

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, Büyükşehir Belediyesi yöneticilerine yazılı açıklama yaparak sorumluların ortaya çıkarılmasını talep ederek mimar ve mühendis odalarını göreve çağırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu