Teknoloji

iPhone 16 Serisi: Yakalama Düğmesinin İşlevleri

Apple, iPhone 16 serisinde kullanılacak Yakala butonunun işlevlerini açıkladı. Firmaya yakın kaynaklara göre buton, beklentilerin aksine mekanik olacak. Bununla birlikte kullanıcılara dokunma ve basınç algılama özellikleri sunacak. Düğme basınç ve baskıyı desteklediğinden düğmeyi sola ve sağa kaydırarak yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapabilirsiniz. Diğer işlevler arasında hafif bir dokunuşla odaklanma ve daha sert bir dokunuşla görüntü kaydının başlatılması yer alır. Tüm bunlardan anladığımız kadarıyla butonun asıl işlevi fotoğraf çekmek ve görüntü yakalamak olacak.

Bu yeni butonun iPhone 16’ya entegre edilmesiyle mmWave anteninin cihazlardaki konumu da değişebilir. Söylentilere göre iPhone 16 serisinin RAM kapasitesi şu şekilde olabilir:

  • iPhone 16: 8GB
  • iPhone 16 Artı: 8 GB
  • iPhone 16 Pro: 8 GB
  • iPhone 16 Pro Maksimum: 8 GB

Apple, iPhone Tasarımlarında Değişiklik Yapıyor

Şu ana kadar ortaya çıkan sızıntıların ortak noktası Apple’ın gelecek iPhone 16 serisinde önemli bir değişiklik yapmayacağı. Ancak söylentiler bu sefer geçerli olamayacak gibi görünüyor.

Beklentilere kıyasla dinamik adanın boyutu küçülecek ve hatta iPhone 14 ve 15’te kullanılan tasarımdan farklı olarak yeni Android modellerinde sıklıkla karşılaştığımız delikli ekran tasarımına geçilecek. Pro’nun 6,1 inçten 6,3 inçe çıkması bekleniyor, Pro Max’in panelinde ise herhangi bir değişiklik olmayacak. Pro’larda bulunan 12 Megapiksel ultra geniş açılı kameranın 1/2.55 inç 48 Megapiksel’e çıkarılacağı belirtiliyor.

celtikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu