Haber

Fenerbahçe’den Galatasaray’a ’28 şampiyonluk’ yanıtı: Yalan

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) “1959 öncesi şampiyonluklar” komisyonu kurma kararına tepki gösteren Galatasaray’a Fenerbahçe’den yanıt geldi.

Sarı kırmızılı kulübün lideri Dursun Özbek, “40 yıl önce alınan bir kararı bugün yeniden gündeme getiriyoruz. Önceki federasyonlar hangi şampiyonlukların geçerli olduğunu hiç incelemediler mi?” dedi.

Fenerbahçe ise Özbek’e resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla yanıt verdi.

“Geçmişte 28 şampiyonluğumuzun Hakem Heyeti tarafından reddedildiği yalanı hakkında” başlığıyla yapılan açıklama şöyle: “Son dönemde bariz isimler tarafından gündeme getirilen Fenerbahçe’nin bu yalana karşı çıktığı gerçeğini yansıtmamaktadır. 1959 öncesi Türkiye Şampiyonası ile ilgili olarak daha önce TFF’ye başvurmuş ve bu başvuru Hakem Heyeti tarafından reddedilmiştir.

İddia edildiği üzere kulübümüz geçmişte bu konuda Türkiye Futbol Federasyonu’na herhangi bir başvuruda bulunmadığı gibi, bu ‘HAYIR’ başvurusu da Tahkim Kurulu tarafından reddedilmemiştir.

Şanlı tarihimizin yazılmasında payı olan tüm efsanelerimizin emeklerine sahip çıkmak için hak arayışımız sonuna kadar devam edecektir.” (HABER MERKEZİ)

kofcazajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu