Yaşam

Eskişehir’de bir evden 40 ton çöp çıkarıldı

Eskişehir’de bir evden gelen feci kokular vatandaşları yordu..

Apartman sakinlerinin ihbarı üzerine mahkeme kararıyla binaya gelen belediye ekipleri, çilingir yardımıyla konuta girdiklerinde odaların atık eşyalar ve çöplerle dolu olduğunu görünce şaşkına döndü.

40 ton çöp

Yaklaşık 40 ton çöp olduğu düşünülen evi temizlemek isteyen belediye yetkililerine izin vermeyen Zeynep O., belediye çalışanlarını zor durumda bıraktı. Çok kötü kokan 2 tır ve 1 tır dolusu çöpü temizlemeye başlayan belediye ekipleri, evin içine girmekte bile güçlük çekti.

komşular rahatsız

Çevredeki çöpleri toplayıp evinde depolayan Zeynep Ö.’nün karşı komşusu Mehmet Alparslan, mahalle sakinleri olarak durumdan rahatsız olduklarını dile getirdi.

“Kadının içeride öldüğünü tahmin ettiler”

Alparslan, içeriye yayılan pis kokudan dolayı hanımın içeride öldüğünü düşündüklerini söyledi. “Karşı apartmandan komşuyum. Bu kardeş aynı zamanda sahibidir. 10-15 gündür görüşemiyoruz. Evin çok kötü kokuyor. Gece gündüz evin önüne gelip gidenler oldu ama o komşularına hiç yardım etmedi. ‘Evi temizle, düzene sok, mahallede koku var’ diyorduk. Ama cevap vermiyordu. O da meskenini çok kötü kullanıyordu. Mahalleli olarak rahatsızız. Şikayetçinin kim olduğunu bilmiyorum ama bu noktada bütün apartman ve mahalle rahatsız oldu. Şikayet hakkında bilgim yok. Daha önce polis ve itfaiye gelmişti. İçerideki bayanın öldüğünü tahmin ettiler. Bu durumda, bir rapor vardı. Hanımın rezidansta olmadığını tespit ettiler. Daha sonra seni evi boşaltırken görüyorum. Dışarıdan ne bulursa eve getirirdi. Onları görüyordum. Biz ona ‘Bulduğunuzu getirmeyin’ derdik, o eline geçeni getirirdi. Akıl hastası olmalıydı. Hatta koridorun girişinde karton ve teneke kutular vardı. Hatta apartman kapısına bir sürü eski ve atık malzeme koydu. Mahalle olarak 3 yıldır bu durumdan rahatsızız. Mutlaka şikayet eden vardır. Şikayet etmedim ama komşu olarak gelen gidenleri böyle gördük.”şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu