Teknoloji

Elon Musk’ın çılgın projesi: Şimdi kendi şehrini kuruyor

Söylentilere göre Elon Musk, işletmelerini ve çalışanlarını barındırmak için bir şirket kasabası kurmayı planlıyor.“Ütopik” olarak fiyatlanan bu şehir Teksas’ta kurulacak ve adı değiştirilecek. salyangozOlduğu söyleniyor.

Raporlara göre Musk, şu anda yapım aşamasında olan kasabayı Austin’in dışına taşıdı. Boring ve SpaceX tesislerinin yakınında inşa etmeyi planlıyor . Facebook fotoğrafları, bölgede zaten bir dizi modüler ev, havuz, açık hava spor sahası ve spor salonu olduğunu ortaya çıkardı ve halihazırda aşağıdakileri yazan tabelaların asıldığı ortaya çıktı: ” Hoş geldiniz, snailbrook, tx, tahmini 2021.

Musk’ın planlarının ortasında, çalışanlarının yaşaması için bir yer inşa etmek ve onlardan bir ve iki yatak odalı konutlar için ayda yaklaşık 800 dolar ücret almak var. Ayrıca işten atıldıklarında veya istifa ettiklerinde binayı boşaltmaları için 30 gün sürelerinin olacağına dair bir uyarı var.

Şirket kasabaları, çalışanları için ütopyalar yaratma konusunda uzun bir geçmişe sahiptir, ancak kasabalar aynı zamanda patronların meskenler, dükkan sahipleri ve ihtiyaç duyulabilecek diğer her şey olduğu bir esir kampına benzeyecek şekilde tasarlanmıştır. Birçok kasaba kömür şirketleri tarafından inşa edildi ve işçiler genellikle yoksulluk ve sömürü içinde yaşadılar.

haberaltindag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu