Haber

Ekrem İmamoğlu’nun Konya mitingini hedef alan provokatörler ‘Şeytan Taşlamaya Çağırdı’

Erzurum’da taşlı saldırıya uğrayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Konya’da düzenleyeceği miting hedef alındı. Kızılay bağlantılı kişiler ve AKP Konya Milletvekili Selman Özboyacı’nın danışmanı Sami Kayalar, Ekrem İmamoğlu’nu tehdit ederek ‘şeytan taşlamaya’ davet etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, vatandaşlarla buluşmak için gittiği Erzurum’da taşlı saldırıya uğradı.

Çok sayıda vatandaşımızın taşlanarak yaralandığı saldırıda Ekrem İmamoğlu’nun içinde bulunduğu otobüs de taşlandı. Saldırıya müdahale edilmeyince alanı terk etmek zorunda kalan İmamoğlu, İstanbul’a döndü.

Bu saldırının ardından Ekrem İmamoğlu’nun 8 Mayıs’ta Konya mitingi düzenlediği hatırlatıldı. Gazeteci Nevşin Mengü, kentteki mitingin pankartlarının CHP’liler tarafından kesilerek indirildiğini bildirdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Konya’da düzenleyeceği miting öncesi Konya’da Kızılay yöneticisi oldukları iddia edilen bazı kişiler skandal paylaşımlarda bulunarak halkı ‘şeytan taşlamaya’ davet etti.

Bunlardan biri de AKP Konya Milletvekili Selman Özboyacı’nın danışmanı Sami Kayalar’dı.

Bunu Kızılay Müdürü Ahmet Dağlı da Facebook hesabından paylaştı.

Kızılay Konya Şube Başkanı ve AK Parti Konya Eski Milletvekili Hüseyin Üzülmez’in oğlu Kızılay Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Abdullah Halit Üzülmez de Ekrem İmamoğlu’nu tehdit etti.

Vatandaşları Ekrem İmamoğlu’na karşı kışkırtan Kızılay’la bağlantılı bu kişiler hakkında Kızılay’dan da açıklama geldi. Kızılay ilkelerine aykırı bu açıklamaları nedeniyle haklarında soruşturma başlatılmış ve her iki kişi de Kızılay faaliyetlerinden uzaklaştırılmıştır. terim kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu