İş

DOSABSİAD Başkanı Çevikel: Yapısal reformlar iş dünyasının önünü açacak

Seçimin geride kalmasıyla ekonomiDOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, gündemin öncelik haline geldiğini belirterek, refahı artıracak kalıcı yapısal reformların hayata geçirilmesini beklediklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında belirlenen yeni Kabine’ye hayırlı olmasını dileyen Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri İş İnsanları Derneği (DOSABSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, yapısal düzenlemelerle iş dünyasının önünü açmanın mümkün olduğunu söyledi. reformlar. DOSABSİAD Yürütme Konseyi Başkanı Nilüfer Çevikel, küresel pazarlardaki daralmaya rağmen iş dünyasının özveri ve üretimden aldığı güçle sorunları aşmayı başardığına dikkat çekerek, “Mevcut kırılgan küresel pazarları da düşündüğümüzde, ekonomide öngörülebilirlik ve problemli konulara daha aktif çözümler üretilmesi, iş dünyamızın başarısı ivmesini artıracak, iş dünyamızın beklentileri doğrultusunda yeni bir yön verilecek ve yatırım ortamı makroekonomik yol haritası ile mutlaka gelişecektir.Üretimden gelen gücümüzü reel düzleme daha doğru yansıtabilmek için iş dünyamızın finansmana erişimde yaşadığı sıkıntıların aşılmasını bekliyoruz.Bu noktada bankalara önemli görevler düşmektedir. Yatırım iştahı karşılandı” dedi.

Yeni kabineden katma değerli üretim, istihdam ve ihracat beklentilerinin yüksek olduğunu kaydeden Çevikel, “Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında emeği geçen ve yeni yılda görev yapacak tüm bakanlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu yıl Cumhuriyetimizin 100. Yıldönümü.Hem kamu hem de özel sektör için değerli bir motivasyon unsuru.Böylesine özel bir yılda istikrarlı ve sürdürülebilir ekonomik kalkınmanın sağlanması çok değerli.Özel sektör temsilcileri olarak, yatırım ortamının daha da iyileştirilmesi, enflasyon muhasebesinin gündeme alınması, enflasyon-kur-faiz sarmalındaki üretim maliyetlerinin baskı altına alınması için gerekli olan “Ülke refahını artıracak kalıcı yapısal reformların hayata geçirilmesini bekliyoruz” iş kurmamak adına. İş dünyası olarak ülkemizin makroekonomik hedefleri doğrultusunda daha fazla yatırım, daha fazla ihracat ve daha fazla istihdam için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu