Haber

Çukurova’da Polis Ekiplerinden Yoğun Bayram Öncesi Denetim

Çukurovabelediye Polis Sağlık Bakanlığı Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Ramazan Bayramı öncesi tatlı ve pastaneler ile işletmeleri sıkı kontrol altına aldı. Temizlik ve hijyen koşulları ile etiket kontrollerinin yanı sıra polis ekipleri, personelin kişisel bakımı, kilosu, son kullanma tarihi ve saklama koşulları açısından titiz bir denetim gerçekleştirdi.

Çukurova Belediye bayram öncesi tedbirlerini artırdı. Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı gruplar, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşların bayramı daha sağlıklı geçirebilmesi ve inançla alışveriş yapabilmesi için şekerleme, pasta ve şekerleme üretimi yapan dükkanlar ile satış noktalarında denetimler gerçekleştirdi. İşyeri sahiplerinin ruhsat, yangın söndürücü ve hijyen belgelerine, temizlik ve hijyen koşullarına, işçinin bireysel bakımına, kilosuna, son kullanma tarihine bakılarak düzeltilmesi gereken kısımlar hakkında bilgilerin verildiği denetimlerde tarih ve saklama koşulları, etiketlerin görünür durumda olup olmadığı, tezgahların durumu titizlikle kontrol edilmiştir.

Önceliklerinin her zaman toplum sağlığı olduğunu söyleyen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla denetimleri daha da artırdık. Çukurova halkının ağzının tadını, cüzdanını kaçırmamasını istiyoruz. .Vatandaşlarımızın bayramını mutlu ve huzurlu bir şekilde kutlayabilmeleri için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz.”

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu