Haber

Çin ve IMF Makro Politika Koordinasyonunu Güçlendirme Taahhüdü

HEFEI, 9 Aralık (Xinhua) — Çin Başbakanı Li Keqiang Perşembe günü Uluslararası Para Fonu (IMF) İcra Direktörü Kristalina Georgieva ile Anhui eyaleti, Huangshan’da bir araya geldi ve makro-politik uyumu güçlendirme sözü verdi.

Çin’in küresel ekonomik yönetişimin bir katılımcısı ve savunucusu olduğunu ve bu yönetişime katkı sağladığını kaydeden Li, Çin’in IMF ile uzun yıllardır sağlam bir iş birliği ilişkisini sürdürdüğünü söyledi.

Li, Çin’in borç, iklim değişikliği ve diğer küresel zorluklarla mücadele etmek için IMF dahil tüm taraflarla makro politika koordinasyonunu güçlendirmeye devam edeceğini ve küresel ekonomik toparlanma ve sürdürülebilir kalkınmanın desteklenmesine daha fazla katkı sağlayacağını kaydetti.

Çin’in G20’nin Borç Servisi Askıya Alma Girişimi’ni her bakımdan uygulayacağını söyleyen Li, Çin’in adil ve eşitlikçi bir borç yeniden yapılandırma planı oluşturmak ve buna katılmak için ilgili G20 üyeleriyle birlikte çalışacağını sözlerine ekledi.

Reform ve dışa açılmanın, Çin’in muazzam bir kalkınma başarısı elde etmesi için değerli bir deneyim olduğuna işaret eden Li, Çin’in ulusal reform ve dışa açılma temel politikasına bağlı kalacağını, barışçıl kalkınma yolunda ilerleyeceğini ve dışa açılmayı önümüzdeki dönemde de sürdüreceğini söyledi. yüksek bir seviye.

Li, Çin’in imalat bölümünün tamamen açılması temelinde hizmet sektörünün açılmasını ilerleteceğini söyledi.

Çin’in, uluslararası endüstri ve tedarik zincirlerinin istikrarını korumaya elverişli olarak, RMB döviz kurunu denge seviyesinde uyarlanabilir ve genel olarak istikrarlı tutacağını da sözlerine ekledi.

Yedinci “1+6” Yuvarlak Masa Toplantısı için Çin’de bulunan Georgieva, IMF’nin Çin ile ilişkilere büyük önem verdiğini söyleyerek, Çin tarafının Kovid müdahale politikalarının yeniden kalibre edilmesini takdir ettiğini ve buna inandığını ifade etti. ekonomik büyümenin artmasına yardımcı olacaktır.

Georgieva, IMF’nin ülkeler arasında daha güçlü makro-politik uyumu teşvik etmek, dünya ekonomisinin parçalanmasını önlemek ve iklim değişikliği ve borç gibi ortak sorunlara ortak yanıt vermek için Çin ile yakın çalışmaya hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu