Haber

Çin Dışişleri Bakanı Pakistan’ın birliğini, istikrarını ve ekonomik yeterliliğini destekliyor

İSLAMABAD, 7 Mayıs (Xinhua) — Çin Devlet Konseyi Üyesi ve Dışişleri Bakanı Qin Gang, Çin’in Pakistan’da birlik, istikrar ve ekonomik yeterlilik tesis edilmesini kararlılıkla desteklediğini belirtti.

Pakistan Genelkurmay Başkanı Asim Munir ile Cumartesi günü İslamabad’da yaptığı görüşmede Qin, Çin ve Pakistan’ın her koşulda stratejik iş birliği ortağı olduklarını, zaman içinde kendini kanıtlayan dostluklarının her zaman güçlü ve dinç olduğunu ifade etti.

Çin Dışişleri Bakanı, Çin’in sorunları çözmek ve ortak kalkınma ve refahı sürdürmek için Pakistan ile daha üst düzey işbirliği ve ortak çabalar beklediğini söyledi.

Qin, Çin’in terörle mücadele çabalarında Pakistan’a sağlam bir temel sağladığını ve Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru’nun yüksek kaliteli gelişimini desteklemek ve askeri etkileşimi ve savunma işbirliğini güçlendirmek için Pakistan ile çalışmaya hazır olduğunu belirtti.

Pakistan Genelkurmay Başkanı Münir, Pakistan ve Çin’in her koşulda dost ve kardeş olduğunu söyledi.

Munir, Pakistan ordusunun Pakistan-Çin dostluğunu ilerletmeye ve ortak bir geleceğe sahip bölünmez bir Pakistan-Çin toplumu inşa etmeye kararlı olduğunu söyledi.

İki taraf ayrıca Afganistan sorunu ve ortak çıkarları ilgilendiren diğer uluslararası ve bölgesel meseleler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

ilkadimhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu