Haber

CHP’li Salıcı’dan Sadullah Ergin açıklaması: Tepkiler olacak

CHP Parti Teşkilat ve Teşkilat Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP listesinden DEVA Genel Başkan Yardımcısı Sadullah Ergin’in adaylığına ilişkin, “Siyaset şahıslara göre yapılmaz. Partilere ve fikirlere göre siyaset yapılır. İttifakta siyasi partiler olarak birlikte yürüdük, “Tepkiler olacak, tepkiler olacak. 2018’de ve ondan önceki seçimlerde oldu” dedi.

NTV’ye konuşan Salıcı, “Diğer partilerden arkadaşların listemizde yer alması bu ittifakın ne kadar güçlendiğini gösteriyor” dedi. Salıcı, aday listeleri hazırlanırken arbede çıktığı iddialarını yalanlarken, “Yüksek ses ve bağırış yoktu. Saray medyası böyle şeylerin olmasını istiyor. Bizim çevremizde de tartışmalar olur, konuşmalar olur. CHP’li olur.” konuşarak, istişare ederek karar alan bir siyasi partidir.” Gürültü yoktu. Bunu söyleyenler kulis bilgisi yazmamalı, isim vermeli. Dava açalım.”

Salıcı, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sadullah Ergin’in adaylığının parti içinde huzursuzluk yarattığı iddiasına da şu yanıtı verdi:

“İsim bazlı bir süreç yürütmedik. Bu ismin burada olduğu veya bu ismin gerçek olmadığı bir görüşmeye rastlamadık. Prensipte işbirliği kararı alındı. Siyaset şahıs üzerinden yürümez. partiler ve fikirler.Bizler, siyasi partiler olarak ittifak içinde “Birlikte yürüdük. Yansımalar olacak, yansımalar olacak. 2018’de ve ondan önceki seçimlerde oldu. Önemli olan bunlarla düzeni değiştirip Türkiye’nin önünü açıyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu