Haber

Bursa’nın damaklarda kalan lezzetleri Osmangazi’de tanıtılıyor

BURSA (İGFA) – Cumhurbaşkanlığı koordinasyonunda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle 21-27 Mayıs ortasında devam eden Türk Mutfağı Haftası etkinliklerinin şimdiki durağı Tophane Meydanı oldu. Bursa’nın Osmangazi Belediyesi tarafından Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen “Bursa Şakacı Bursa Lezzetleri” programı startın verilmesiyle başladı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar tarafından.

Etkinlik kapsamında Bursa’nın dünyaca ünlü firmaları Tophane Meydanı’nda stant açarak Bursa’nın ünlü lezzetlerini ziyaretçilere tanıttı. Önder Dündar stantlarını açan firmaları tek tek ziyaret ederek Bursa turizmine katkılarından dolayı hepsine teşekkür etti.

BURSA LEZZETİNİ DÜNYAYA TANITIYORUZ

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası programını düzenlediklerini bildirdi. Bu etkinlik bu yıl ikinci kez düzenleniyor. Türk Mutfağı Haftası Başkanlığımız himayesinde olduğu için bu etkinlikler 81 ilde, büyükelçiliklerimizde, yurt dışı müşavirlik ve temsilciliklerimizde düzenlenmektedir. Bursa’da tarih, doğa, deniz, inanç turizmi ve gastronomi var, gastronominin ötesinde Bursa’nın tarihi kimliğini yaşatmak için önemli yatırımlar yaptık ve yapıyoruz. Bursa tarihi kimliğiyle ön plana çıktı. Bugün düzenlediğimiz etkinliğe katılan Bursa’nın marka firmalarına teşekkür ederiz. Bursa’nın yöresel lezzetlerini tüm Türkiye’ye ve dünyaya tanıtıyorlar. Burada OSMEK kurslarımızda üretilen Bursa’nın tahinli pidesi, Bağdat hurması, kantik, Bursa döneri, siyah incir, baklava, kestane şekeri, Bursa bıçağı, zeytinleri, yöresel lezzetleri ve el emeği göz nuru eserler tanıtılmaktadır. Tüm katılımcılara teşekkür ederim. Bu etkinliğin Bursa mutfağının daha çok tanınmasına vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu