Haber

ABD ile İsrail karşı karşıya! Gazze açıklamaları ardı ardına geldi!

ABD’den son dakika haberleri:İsrail ve Hamas’ın başlattığı “Aksa Tufanı”Operasyonun ardından Filistin’de yeniden başlattığı katliam saldırıları devam ederken, ABD ile İsrail arasında yeni bir gerilim yaşandı.

‘GAZZE İLE BATI Şeria, FİLİSTİN YÖNETİMİNDE YENİDEN BİRLEŞMELİDİR’

ABD Başkanı Joe Biden, The Washington Post’taki makalesinde, İsrail’in katliam saldırıları düzenlediği Gazze’nin eninde sonunda Filistin yönetiminin elinde olması gerektiğini vurguladı.

Biden Gazze ve Batı Şeria’nın geleceği hakkında “Barış için çabalarken, sonuçta Gazze ve Batı Şeria’nın yeniden canlandırılmış bir Filistin yönetimi altında yeniden birleşmesi gerekiyor.”dedi.

Biden, iki devletli çözüm için çalıştıklarına dikkat çekti. “Filistinliler Gazze’den zorla çıkarılmamalı, yeniden işgal edilmemeli, kuşatılmamalı, abluka altına alınmamalı ve toprakları daraltılmamalıdır.”değerlendirmesini yaptı.

JET FACE’TE BİDEN’A İSRAİL’DEN CEVAP

Joe Biden’ın Gazze açıklamalarının ardından İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen’den hızlı bir yanıt geldi.

‘FİLİSTİN YÖNETİMİNİN SİVİL BİR ANALİZ OLDUĞUNU DÜŞÜNENLER YANILIYOR’

İsrail’in Channel 12 televizyonuna konuşan Cohen, Hamas’tan sonra gelecekte Gazze’yi Filistin Yönetimi’nin yöneteceğine ilişkin tartışmalara ilişkin şunları söyledi: “Filistin Yönetimi’nin sivil bir çözüm olduğunu düşünenler yanılıyor.”söz konusu.

‘AKDENİZ’E’HER ZAMAN GÜVENLİK KONTROLÜ İSRAİL’İN ELİNDE OLACAK

Cohen, Filistin Yönetimi’nin Gazze’nin yönetimi için çözüm olmadığını iddia ediyor “Ürdün Nehri’nden Akdeniz’e kadar güvenlik kontrolü her zaman İsrail’in elinde olacaktır.”dedi.

Savaştan sonra Cohen İsrail’in, silahların Gazze’ye girmesini önlemek için Gazze Şeridi’nin güvenliğini kontrol etmesi gerekecek.”İleri sürmek.

Öte yandan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu “Gazze Şeridi’nde tam güvenlik kontrolünü elinde tutacaklar”Bu yöndeki sözleri tepki çekti.

mutki-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu